Funkčné prečistenie potrubí a odtokov

Možno sa to ani nezdá a moc často na to ani nemyslíme, ale potrubie na našom umývadle, dreze a napr. toalete je namáhané kvôli tomu, čo sem zvykneme splachovať. Vznikajú usadeniny z tuhých odpadov, ktoré následne upchávajú potrubia a odtoky, kvôli čomu sme potom svedkami spomaleného odtekania vody.

  • Odtoky sú zablokované usadeninami a odpadová voda sa hromadí. Môže to zájsť tak ďaleko, až sa vyleje všade po okolí a vytopíme aj susedov pod nami. Nehovoriac o nepríjemnom zápachu.

Umývadlo, kohútik

V havarijnom stave by sme umývadlo, kuchynský drez či toaletu nemali používať. A to zo spomenutého dôvodu- aby sa nahromadená odpadová voda (ktorá slabo odteká) nevyliala po okolí a nevytopila nás. Je tu potrebné rýchlo zasiahnuť a najlepšie s profesionálnou pomocou krtkovanie bratislava nonstop AB-Krtkovanie. Rýchlo pomôžu aj v tých náročnejších prípadoch spojených s upchatou kanalizáciou. Čistenie ako aj kontrola kanalizácií, potrubí a odtokov sú základom fungovania týchto súčastí v domácnostiach aj v podnikoch.

Je pravda, že v mnohých prípadoch splachujeme takmer hocičo a len málo nás zaujíma, ako tento odpad vlastne pôsobí na potrubie. Že v ňom začnú vznikať zmienené usadeniny, ktoré blokujú prirodzené odtekanie odpadovej vody. Ak by sme to videli, dávali by sme si zrejme väčší pozor.

Panvica, kuchynský drez

Pozor by sme si mali pri splachovaní dávať na tuhý odpad. Na splachovanie zvyškov z obeda, hygienických pomôcok, liekov, vlasov, ale hlavne na kuchynský olej či iné mastnoty. Kuchynský olej zamastí potrubie a následne sa na neho pri každom splachovaní začnú lepiť nečistoty. Postupne sa tak kanalizácia upcháva. Vždy je tu však riešenie. Potrubia, kanalizácie a odtoky sa spoľahlivo prečistia s krtkovaním. S vysokotlakovým prečistením, ktoré vás zbaví aj tých najmenších usadenín a kuchynský drez, umývadlo či toaleta budú opäť fungovať tak, ako majú.