Ako dokážu presklené dvere vizuálne otvoriť priestor

Nie každý potrebuje na bývanie a každodenné činnosti nevyhnutné obrovské priestory, ale naopak mu postačia aj izby menšie, ktoré by ste však nemali príliš zapratávať nepotrebným nábytkom a veľkým množstvom doplnkov. Aj malé priestory alebo menšia miestnosť sa dá zariadiť vkusne, pričom ohľad je potrebné v takom prípade dávať skôr na minimalistické doplnky, jednoduché dekorácie a iba nevyhnutný nábytok, ktorý je naozaj v danej izbe potrebné mať. Pokiaľ máte totiž to zmenšené priestory a navyše ich ešte preplníte kopcom rôznymi kusmi nábytku a iného príslušenstva, miestnosť nadobudne skôr stiesnený dojem a nebude sa dať v nej poriadne hýbať.

presklené dvere

Malá izba sa však dá s pomocou zopár trikov vizuálne zväčšiť a pomôcť vám s tým môže napríklad biela farba alebo sklenené dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/. Biela farba stien urobí optický trik, na základe ktorého bude miestnosť pôsobiť oveľa otvorenejšie. Preto by ste pri naozaj maličkých miestnostiach nemali voliť príliš tmavé odtiene stien, aby nepôsobili ešte drobnejšie.

malá izba

Sklenené dvere sú úžasným riešením pre mnoho dôvodov, avšak v tomto prípade by vás mala zaujímať najmä ich priepustnosť svetla, vďaka čomu bude vždy v izbe dostatok denného svetla, čo opäť súvisí s psychológiou farieb a optickými trikmi, ktoré nimi dokážeme vytvoriť. Dostatok denného svetla spoločne s bielymi stenami urobí následne z nevšednej drobnej izby vizuálne veľký, otvorený a presvetlený priestor, ktorý navyše nadobudne vďaka preskleným dverám dúšok elegancie a modernosti. Navyše ak máte problémy aj s veľmi úzkymi chodbami, kde klasické otvorené dvere zavadzajú smerom von a zároveň by predstavovali problém aj otvorené smerom dovnútra do malej izby, riešenie nájdete vo forme sklenených posuvných dverí, ktoré jednoducho po otvorení zasuniete k stene a nebudú tým pádom vôbec zavadzať a ani brániť pri prechádzaní.