Aké osvetlenie do kuchyne? No predsa ledky!

V prípade menšieho ako aj väčšieho prerábania bytu sa takisto stretneme s otázkou osvetlenia. Vyhovuje nám to súčasné, alebo máme konečne príležitosť nahradiť ho modernejším a úspornejším?

Súčasný trh s osvetlením totiž ponúka niekoľko zaujímavých a nových riešení. Už nemusíme vravieť o využívaní starej žiarovky s vysokou spotrebou, ktoré sú už mimochodom dávno „out“, ale náš interiér môže obohatiť trendové, úsporné a ekologické led osvetlenie https://www.ledprodukt.sk/. LED je skratkou pre Light Emitting Diode, teda doslova pre svetlo emitujúcu diódu, ktorá je svetelným zdrojom týchto trendových produktov. Preto sa v článku budeme venovať už len im.

žiarovka, vták

Ide o totiž o efektívnejšie zdroje, čo pri pravidelnom používaní dokážu byť úspornejšie o 85 až 90% oproti klasickým žiarovkám. Máme teda príležitosť vstaviť na túto variantu a dotyčné svetlá využiť práve v často navštevovanom priestore, akým je naša kuchyňa.

  • Áno, sú známe aj iné alternatívy ako napríklad halogénová žiarovka či žiarivky, ale po technologickej stránke sú nadradené „ledky“.

Najmä zo začiatku sa mohlo zdať, že kúpna investícia je v takomto prípade vyššia, ale keď zvážime vyššie spomenuté úsporné vlastnosti pri ich pravidelnom využívaní, ako aj ich dlhú životnosť, takáto investícia vie byť naozaj výhodná a návratná už po niekoľkých mesiacoch. Zmienená bola ich dlhá životnosť, respektíve fakt, že diódy dokážu svietiť doslova desaťtisíce hodín. Konkrétne sa udáva ich svietivosť v priemere na 40 0000 až 50 000 hodín (niekde dokonca viac).

farebné led pásy

Led svetlá prezentujú svoje viaceré formy a všetky majú totožné úsporné vlastnosti. Rozdiel je už skôr v praktickosti a dizajne, kedy sa napríklad k novodobým trendom osvetlenia kuchynskej linky radí jej podsvietenie vo forme praktických led pásikov. Sú to zvyčajne samolepiace pásy a na nich sú umiestnené svetelné led diódy.