S.R.O. na predaj

Predaj sro a ich cena https://41business.com/predaj-ready-made je v poslednej dobe veľmi rozšírení. Ľudia majú záujem o firmy, čo už sú nejaký ten čas založené a tiež majú “skúsenosť” s podnikaním, a to možno aj niekoľko rokov na trhu. Tým, že tieto firmy už nejaký ten čas existujú a taktiež vykonávali nejakú podnikateľskú činnosť tak majú zriadené niektoré podstatne a samozrejme záležitosti, ktoré určite oceníte. Jednať sa môže napríklad o základné veci, ako je zápis spoločnosti do obchodného registra alebo registrácia v poisťovniach či už zdravotnej, alebo sociálnej. Spoločnosti majú taktiež pridelené svoje IČO (identifikačné číslo organizácie).

predaj

Niektoré “vlastnia” aj živnostenské oprávnenie, ktoré sa vám bude hodiť neskôr pri vašich podnikateľských činnostiach. V niektorých prípadoch môže byť tých oprávnení hneď niekoľko. Obrovským benefitom je už aj splatené imanie. To je pri S.R.O. V minimálnej výške 5000€. Čiže, keď sa to tak vezme ušetrite vlastne 5000€, čo je pre začínajúceho podnikateľa podstatne citeľne suma. Neušetrite len peniaze, ale aj vás čas keďže začať podnikať môžete prakticky zo dňa na deň. Samozrejme až po podpísaní zmluvy a tiež vybavení niekoľko formalít, ako napríklad zmena mena, sídla či formy podnikania. Tieto informácie o firme sú zapísané v obchodnom registri, ktorý je verejný pre šírkou verejnosť. No oproti založeniu novej S.R.O. Je tu časová jednoznačná výhoda a taktiež aj výhoda, čo sa týka vybavovania rôznych administratívnych povinnosť, ktorým sa pri zakladaní spoločnosti nevyhnete keďže sa jedna o vznikajúcu spoločnosť.

predaj

Okrem spoločnosti, ktoré už skúsenosti z podnikateľskou činnosťou mali sa u nás vyskytujú aj novodobé a moderne možnosti, ktoré sa nazývajú ready-made spoločnosti. Narozdiel od spoločnosti, ktoré sme si spomínali sú tieto firmy novozaložené. Vznikli, teda výlučne za účelom následného predaja. No, hoci nemali predchádzajúcu históriu spájajú s podnikateľskou činnosťou, keďže ich história je pomerná “mladá” majú tieto spoločnosti zriadené a vybavené presne to iste, ako to bolo a je u spoločnostiach, ktoré sme si už predstavili. Ak sa zaujímate o konkrétnu cena tá sa pohybuje v rozmedzí 500€ až 4000€.