Užite si materskú

Každá žena, ktorá zažila materskú dovolenku vám povie o tom, že to rozhodne dovolenka nie je. Neustály strach o bábätko, starostlivosť o celú rodinu, domácnosť, príliš málo času na seba a svoje aktivity, na záľuby, na ktoré vôbec nie je priestor, celodenná obeta a neustále riešenie problémov. Keď sa jeden vyrieši, tak sa objaví ďalší a tak dokola. Psychika ženy dostane poriadne zabrať.

pár v kuchyni

My, ženy, však robíme niekde chybu. Keby bol na materskej muž, tak by si ju určite viac užíval než my. Mali by sme si z nich zobrať aspoň ako taký príklad a začať žiť. Aj na materskej sa to dá. Len treba chcieť a nielen riešiť. Neporiadok nám nikam neujde. A rozvoz jedla Bratislava Gurmánsky dvor vám v tom užívaní materskej pomôže. Nie nadarmo sa hovorí, že ak je spokojná matka, tak je spokojné aj dieťa.

šťastná žena

Aký je teda plán?

Nestresujte sa. To, že nenavaríte každý deň neznamená koniec sveta. Niečo jesť musíte a preto využite tú šancu, že vám obedy dovezú priamo domov. Je to síce náročné obdobie, niekedy nie je čas ísť ani na záchod, preto si to treba uľahčiť, čo najviac to ide. Na reči iných vôbec nepozerajte. Mnoho ľudí zabúda aké to bolo náročné a budú vás zbytočne kritizovať. Takéto niečo si netreba všímať. Teraz je prvoradé, aby ste si vy užili tie nezabudnuteľné momenty a chvíle s bábätkom. Nielen tí, ktorí prídu na návštevu. Ale hlavne vy. Aby ste sa namiesto varenia mohli pekne nahodiť a vyzerať opäť k svetu. Aj vy sa budete cítiť lepšie a aj vaše okolie isto ocení ten rozdiel. Bábätko nerieši, či je doma poriadok a navarené, ale to, či má spokojnú maminku. Vycíti, či ste nervózna alebo nie. Či ste šťastná a veselá. Ak nie ste, tak nebude ani ono. Tak si toto obdobie užite, čo najviac to ide. Je to náročné, ale neopakovateľné. Tak, aby ste na to mohli spomínať s úsmevom na perách a láskou v srdci. A nie s výčitkami, že ste sa mohli zachovať inak.