Móda pre malých nezbedníkov

S voľbou detskej módy, a to najmä tej chlapčenskej by sme mali byť opatrní, pretože deti potrebujú mať oblečenie hlavne také, aby sa v ňom dokázali voľne pohybovať. Malí nezbedníci totiž to s obľubou behajú s kamarátmi po vonku, kde sa radi hrajú naháňačku, skrývačku a rôzne iné hry. Vrátane hier chlapci taktiež s obľubou vykonávajú rôzne tímové športy, ako je futbal, počas hrania ktorého by im oblečenie naozaj prekážať nemalo. Veľmi často sa však stáva, že mladíci sa pri šantení vonku zašpinia, kvôli hre v blate a podobná situácia nastáva občas aj priamo v škole pri hodinách výtvarnej výchovy, kedy sa snažia vytvoriť, čo najkrajšie umelecké dielo.

šantenie vonku

Všetky tieto okolnosti by ste pri výbere oblečenia pre vášho syna mali zvážiť, pretože aj napriek tomu, že svoje dieťa oblečiete do tých najkrajších značkových kúskov, deti sú predsa len deti a pri bláznení sa s priateľmi ich trochu blata či pár kvapiek od temperových farieb nezastaví. Počas školského roka však nastanú určité významné udalosti, ako napríklad prvý školský deň, deň odovzdávania vysvedčení alebo školské vystúpenia a iné príležitosti, počas ktorých by aj malý nezbedník mal byť oblečený slušne.

chlapčenská móda

Rovnako to platí aj pri iných vyskytujúcich sa dôležitých udalostiach, ako sú rodinné oslavy, svadby, sviatky a iné špeciálne príležitosti. Aj v takýchto situáciách je však potrebné zabezpečiť, aby sa dieťa cítilo v oblečení pohodlne. Zvoliť preto môžete pestrofarebné chlapčenské svetre, mikiny, košele alebo tričká, ktoré neposedným nezbedníkom nebudú brániť v pohybe. A pokiaľ chcete svojmu synovi dopriať trochu voľnosti a dovolíte mu vybrať si vlastné oblečenie, určite ho poteší najmä potlač s jeho obľúbenými filmovými alebo rozprávkovými postavičkami, či komiksovými hrdinami, s ktorými sa môže pochvastať aj pred jeho kamarátmi zo školy.