Ako zabrániť bitke medzi mačkami


Prečo mačky bojujú?
Prvým krokom k zastaveniu bitky medzi mačkami je pochopiť, prečo to vlastne začína. Vo voľnej prírode majú mačky všeobecne silné vzťahy so svojimi mamičkami, tetami a súrodencami. Ale akonáhle sú na vlastnej pôde, majú tendenciu byť viac samostatnými bytosťami.
Ak by iná mačka prešla na miesto, čo pokladá za svoje územie, majú tendenciu ho brániť. Toto platí aj v domácnosti. Veľa bojov začína mačkou, ktorá chráni to, čo považuje za jej, či už ide o oblasť, hračku alebo človeka.
Znamenia, ktoré mačky ukazujú, môžu byť zrejmé – všetko, čo musíte urobiť, je počúvať syčanie. Môžete si aj všimnúť, že jedna mačka opúšťa miestnosť, keď tá druhá vstúpi do miestnosti. Alebo viac poddajná mačka sa môže pokúsiť skryť alebo zmiznúť, aby nedošlo ku konfrontácii, keď sa blíži dominantná mačka.

koťátka

Ako zastaviť bitku
Keď začne boj medzi mačkami, môže byť váš prvý inštinkt kričať, tlieskať alebo zobrať vodnú pištoľ. Namiesto toho by ste sa mali zhlboka nadýchnuť a vložiť medzi mačky veľký kus kartónu. To vytvára jemnú, ale nepreniknuteľnú bariéru medzi týmito dvoma mačkami. Ak sú mačky uzamknuté dohromady, zoberte jednu za krk, aby ju to donútilo pustiť druhú mačku.
Držte mačky oddelené na chvíľu od seba a nechajte ich vychladnúť.

velké kočky

Čo spraviť aby sa mali mačky radi
Pokúšať sa napraviť zlý vzťah medzi mačkami si vyžaduje čas, priestor a veľa trpezlivosti. Nasledujúce tipy môžu byť tiež užitočné keď donesiete nove mačky do domácnosti.
Začnite tým, že mačky umiestnite do samostatných priestorov s vlastnými jedlami a vodou, nádobou na odpadky a priestorom na spánok. Nezabudnite stráviť veľa času s každou mačkou v ich vlastných oblastiach.
Potom ich pomaly znovu začínajte zoznamovať. Presné načasovanie, kedy sa tento proces začne, sa bude líšiť od prípadu k prípadu, v závislosti od závažnosti problémov so vzťahom.