Ako si vybrať ideálne lodičky na vysokom podpätku, ktoré Vám budú slúžiť dlhé roky

Lodičky na vysokom podpätku sú nespochybniteľným atribútom ženskosti a prvkom, ktorý nemôže chýbať v žiadnom dámskom šatníku. Ak si chcete kúpiť ideálny pár lodičiek na vysokom podpätku, je dôležité vedieť, čo treba brať do úvahy pri ich výbere. Predstavujeme niekoľko praktických rád.

Výška podpätku

Toto je zvyčajne najproblematickejší bod, pokiaľ ide o výber správnych lodičiek. Príliš vysoký podpätok môže narušiť proporcie nášho tela alebo spôsobiť nestabilitu nášho kroku, zatiaľ čo príliš nízky nám môže zabrániť v dosiahnutí zamýšľaného efektu zoštíhlenia postavy a dodania elegancie našej štylizácii. Ako si teda zvoliť správnu výšku podpätku?
V prvom rade stojí za to dodržiavať pravidlo týkajúce sa našej výšky, ktoré hovorí, že dámy, ktoré merajú maximálne 170 cm, si môžu zvoliť ľubovoľnú výšku podpätku. Na druhej strane, ženy vysoké 165 cm a nižšie by si mali zvoliť dámske lodičky s podpätkom minimálne 9 cm. Na druhej strane, dámy, ktorých výška je 175 cm a viac, budú najlepšie vyzerať v lodičkách na podpätkoch nie väčších ako 5 cm.

Ďalším bodom, ktorý treba brať do úvahy pri výbere správnej výšky podpätku, je váš outfit. V prípade formálnych okolností by ste si mali zvoliť obuv s podpätkami nie vyššími ako 8 cm, ktoré sú univerzálne a budú sa perfektne hodiť k banketovej, večernej alebo svadobnej štylizácii. Takáto výška podpätku na jednej strane dokonale zoštíhľuje postavu a na druhej Vám umožňuje cítiť sa pohodlne a stabilne.
V prípade, že si oblečieme dlhé nohavice alebo maxi sukňu, môžeme si dovoliť nízky podpätok. Nebude však vhodný pre priliehavé rúrkové nohavice, ktoré zdôrazňujú líniu našej postavy. K tomuto typu nohavíc by sme mali nosiť lodičky na podpätku vysokom minimálne 9 cm. Ak si však plánujeme obliecť krátke šaty, sukňu alebo šortky, budú perfektnou voľbou veľmi vysoké podpätky – týmto spôsobom dosiahneme najlepšie proporcie pre náš vzhľad.

3.szpilki (1)

Veľkosť

Mimoriadne dôležitým aspektom, ktorý treba brať do úvahy pri kúpe lodičiek na vysokom podpätku, je ich veľkosť.
Na rozdiel od iných druhov obuvi, kde si môžeme dovoliť trochu viac voľnosti vo vnútri topánky, v prípade lodičiek na vysokom podpätku musí noha obuv dokonale vyplňovať, inak z nej bude obuv skĺzavať. Na druhej strane príliš tesné lodičky spôsobia nepríjemné pocity a spôsobia bolestivé pľuzgiere. Často sa odporúča vyberať si lodičky s rozmerom o niečo menším než ten, ktorý nosíme zvyčajne. Nie vždy to však je správne riešenie. Ak kupujeme topánky v stacionárnom obchode, stojí za to si ich pred kúpou obuť a prejsť sa prirodzeným spôsobom niekoľko metrov. Vďaka tomu si môžeme sami overiť, či nám obuv dobre sedí na chodidle. V prípade nákupu v internetovom obchode je úloha o niečo náročnejšia, ale dobrou správou je, že ak si objednáte nesprávnu veľkosť, môžete ju kedykoľvek vrátiť alebo vymeniť za inú.

Kvalita

Ak chceme, aby nám lodičky slúžili roky, oplatí sa staviť na produkt vyrobený z vysoko kvalitného materiálu. Prírodná koža je na túto úlohu dokonalá, pretože sa perfektne prispôsobí k tvaru chodidla a je zároveň veľmi odolná.

Vybrať perfektný pár lodičiek môže byť trochu výzva, ale s niekoľkými tipmi od nás to bude určite oveľa jednoduchšie a určite sa Vám to podarí.