LED pásy

LED pásy ponúkajú široké využitie ich účelu, či už ide o osvetlenie interiéru, alebo exteriéru budovy. Ich výhodou je aj to, že sa dajú umiestniť na miesta, kam by sa bežné svietidlo, či žiarovka umiestniť nedala. LED pásy môžu byť skvelou voľbou napríklad aj v miestnostiach, v ktorých nie sú okná, prípadne nie je v nich dostatok denného svetla. Čoraz populárnejšie sa stáva aj ich použitie v autách, či už ako dekorácia alebo osvetlenie nedostupných a tmavých miest.

LED pás 1

Vyrábajú sa v niekoľkých farebných variantoch a rôznych dĺžkach, či hrúbkach. Čo sa farebných variant týka, najčastejšie sa ponúkajú vo farbách denného svetla, a to buď teplá biela, studená biela alebo neutrálna biela. Dajú sa však kúpiť aj rôzne pestrofarebné varianty, či varianty, ktoré menia farbu. Medzi jednu z ich ďalších výhod môžeme zaradiť ovládanie pomocou diaľkového ovládača, prostredníctvom ktorého si dokáže každý zvoliť intenzitu svetla, akú práve potrebuje (dajú sa stmievať), či meniť farbu pásu. Niektoré typy pásov sa dajú ovládať taktiež aj pomocou mobilného telefónu, či hlasového asistenta alebo sa dajú nastaviť ako snímače pohybu. LED pásy sú populárne aj vďaka ich pomerne jednoduchej inštalácií, oproti bežným žiarovkám. Montáž LED pásu často pozostáva iba z jeho nalepenia na požadované miesto pomocou lepiacej pásky, či inštalácie pomocou špeciálnej lišty.

LED pás 2

V prípade potreby sa dajú dokonca nastrihať, tak aby sedeli presne účelu ich využitia. Čo sa týka zapojenia pásov, najčastejšie sa zapájajú priamo do zásuvky alebo taktiež existujú aj pásy na baterky. Pri zapojení dlhších pásov (5m a viac) sa odporúča skontrolovať zdroj napájania a jeho výkon, často je potrebné počítať s určitou rezervou, ak chceme, aby sa dosiahla maximálna možná životnosť LED pásu a rovnako dôležité je kontrolovať aj to, či sa pásy príliš nezahrievajú, pretože veľké teploty ich môžu poškodiť.